spine.gif

PATREON

"Üç liralık Run BTS! hediye çeki yüzünden rekabete karışan yedi adamın askerleriyiz."

Cypheroğulları, 2020

NEDİR BU PATREON?

Efendim, öncelikle bu sayfa sizi korkutmasın. Arşivimiz ücretli değildir ve öyle kalmaya da devam edecektir. 

Bildiğiniz üzere Cypher kar amaçlı bir kuruluş değil ve çevrimiçi satışa sunulan içerikleri (Bon Voyage, tüm belgesel serileri, FESTA, BangBangCon...) bugüne kadar hep kendimiz finanse ettik. Bunu yapmaktaki amacımız hem kimseye bağlı olmaksızın kendi kaynağımızın elimizin altında olması, hem de sizlere kaliteden ödün vermeden daha hızlı ve rahat bir şekilde içerik erişimi sağlayabilmek oldu. Fakat gerek kendi hayatımızdaki birtakım değişiklikler gerek COVID laneti gösterdi ki hazıra dağ dayanmıyormuş :')

Çok uzun​ bir süre tartıştıktan sonra gönlünden geçen olursa desteğini kabul etmekte bir ayıp olmadığı sonucuna vararak bir Patreon sayfası açmakta karar kıldık. Her şeyden önce bilmenizi istediğimiz şey bunun asla kişisel kazanç için olmadığıdır. Patreon sayfamızda da açıkladığımız üzere kabul ettiğimiz destek yalnızca içerik temini ve teknik giderler içindir. Bizleri uzun zamandır tanıyan destekçilerimizin bildiği üzere Cypher'ın yaptığı işten para kazanmak gibi bir amacı hiçbir zaman olmamıştır. Bu tarz bir destek asla zorunlu değildir: tamamen müsaitlik durumuyla ilgilidir ve opsiyoneldir. Katkıda bulunmaya karar vermeniz durumunda ise desteğinizin kullanıldığı kalemler şeffaf bir şekilde sizinle paylaşılacaktır.

Cypher'ın bu tarz bir hamle yapması tepki çeker mi? Çekebilir. Gelgelelim stan camiasının bir numaralı kuralı uyarınca, bir şeyi eleştirmek için varolması yeterlidir.

Patreon ile nasıl yardımcı olabilirim?

Patreon, aylık destek sistemiyle çalışan bir platformdur. Desteklemek istediğiniz bir kişi/ekibe aylık olarak sabit bir miktar katkıda bulunur ve istediğiniz zaman desteğinizi kesebilirsiniz. Bir sanal mağazadan alışveriş yapmaktan farklıdır çünkü buradaki amaç para karşılığı hizmet satın almaktan ziyade maddi destekte bulunmaktır. Çoğu zaman da desteğiniz karşılığında size sunulan minik "ayrıcalıklar" bulunur. Kişi/ekibin aylık kazancı üzerinden de Patreon komisyon kesintisi yapar. Şu an için Patreon'un Türk Lirası opsiyonu  malesef bulunmuyor.

Cypher'ın Patreon sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Destek olmayı sadece gönlünüzden bile geçirmiş olsanız çok teşekkür ederiz!

**Patreon sayfasında bulunan "listede yer alan videolar" ibaresi, BTS'in bugüne kadar yayınladığı ve İngilizce kaynak altyazısı bulunan tüm DVD içeriği kapsamaktadır (5th Muster Japonya ayağı ve birkaç Japonya konseri dışındaki her şey). Detaylı liste için buraya tıklayınız.

DESTEKÇİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER!

VDEMUNE

VMINSVMINIE

EDESER

DEFNECAGLALTD

BENGİSU ALPARSLAN

BOJOGAE

FUNDA

ERICXES